Shaman King TR

shaman king türkiye forum sitesi
 
AnasayfaSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 shaman kig genel

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Len Tao
100% furyoku (usta şaman)
100% furyoku (usta şaman)
avatar

Mesaj Sayısı : 125
Yaş : 25
Nerden : istanbul
Kayıt tarihi : 30/08/08

MesajKonu: shaman kig genel   C.tesi Eyl. 27, 2008 1:28 pm

Shaman King
Vikipedi, özgür ansiklopedi
Git ve: kullan, ara
Şaman Kral

シャーマンキング
(Şaman Kingu)
Demografik {{{demografik}}}
Tür Dram, Macera, Shounen,
Komedi, Doğaüstü
Manga
Yazar Hiroyuki Takei
Yayımcı Şueişa
Yayınlandığı yer Weekly Shonen Jump
Gösterim 1998-2004
Cilt sayısı 32TV anime
Yönetmen Seiji Mizuşima
Stüdyo XEBEC
Kanal TV Tokyo
Jetix

Gösterim 4 Temmuz 2001-25 Eylül 2002
Bölüm sayısı 64
Şaman Kral (Japonca: シャーマンキング, - Şaman Kingu), Hiroyuki Takei'nin manga ve anime serisidir. Manga, Japonya'da 32 ciltle sonlandı. Anime, 64 bölüm ve 3 özel bölüm içermektedir. Manga, Japonya'da Şueişa'nın Shonen Jump dergisinde yayınlandı ve anime uyarlaması da Seiji Mizuşima tarafından TV Tokyo, Nihon Ad Systems ve Xebec işbirliği ile hazırlandı, TV Tokyo'da yayınladı. Shounen bir manga olan Şaman Kral Kuzey Amerika'da VIZ Media'nın Shonen Jump'ında yayınlanmaya başlandı fakat Eylül 2007'de durdurularak iki ayda bir, bir cilt çıkarılmasına karar verildi. Şaman Kral'ın animesi Türkiye'de Jetix adlı TV kanalında yayınlandı.

Bir şaman, bu dünyayı ve ruh dümyasını birbirine bağlayan kişidir. Şaman Kral'da şamanlar amaçlarına ulaşmak için ruhlarla ve hayaletlerle takım oluştururlar. Bir şamanın en büyük hayali, dünyanın koruyucusu olacak ve Büyük Ruh (her ruhun sonunda döneceği ruh) ile iletişim kurabilecek olan Şaman Kral unvanını alabilmektir. Çeşitli büyüsel ve dinsel terimler hikaye boyunca geçmektedir fakat konu ilerledikçe açıklanabilir bir yere bağlanmaktadır.

Seri, 285 manga bölümü sürdü ve Funbari no Uta adlı kısa bir "ekstra hikaye" ile sonlandı. Dizinin bir çok hayranı Mankin kısaltmasını kullanmaktadır. Ayrıca Shaman King kart oyunu da Japonya ve Kuzey Amerika'da bulunmaktadır.

Konu başlıkları [gizle]
1 Konu
2 Ana karakterler
2.1 İnsanlar
2.2 Ruhlar
3 Şaman Kral Turnuvası
4 Müzikler
5 Dış bağlantılarKonu [değiştir]Yoh Asakura kendinde bir çocuk olmakla kalmayıp, okulda ilk arkadaşı olan Manta ile tanışır, Manta'yı(adını hatırlayamadım)arkadaşları deli sanar çünkü da hayaletleri görür.Yoh şaman kralı seçimi içn kendine en uygun hayaleti bulur oda amidamaru dur.Ancak amidamaru istemez amidamaru 600 yıl önce yaşamış arkadaşına çok bağlı bir samuraydır.Kralının bir emri üzerine çocuklu arkadaşı (adını unuttum kusura bakmayın ben demirci diyeceğim) demirci öldürmesi gerekmektedir. ancak amidamaru bunu yapmaz ve demirciyle buluşurlar demirci ona en güçlü kılıç olan IŞIK KILICINI yapacağını söyler, o gece 50 asker amidamaru yu öldürmeye gelir oamidamaru 50 sinide öldürür ve daha fazla dayanamazz ve kendide yavaş yavaş ölür demirci ışık kılıcını bitirip amidamaruyla buluşacakları yere geldiğinde öldüğünü anlar ve amidamaru ile ışık kılıcı birbirlerine kavuşup mutlak güce sahip olamaz 600 yıl sonra yoh la tanışır yoh onu zar zor ikna eder ve ışık kılıcını bulurlar Dizinin ilerleyen Rio gelir Rio uzun ve tahta bir kılıçla dolaşan bie çete lideridir. daha sonra içine kertenkele şeklinde bir ruhun girmesyle şaman duyguları açığa çıkar ve oda artık şaman kralı olmak içn savaşır Malesef Manta çok kısa ve bücürdür biraz...Yoh'u çocukken hayaletlerden kurtaran ve onunla evlenmek isteyen Anna gelir. O da ayrı bir tür şamandır. Devamlı Yoh'u şaman kral olması için çalıştırır.Ancak yoh biraz tembel dir ve çalışmayı sevmez.Zeg binlerce yıldır reankarnasyon ile dünyaya gelen ve hep şaman kral olmak isteyen bir şamandır en güçlü ruh onun ateş ruhu dur 5 önemli gücü (ateş,su,toprak,hava,şamanlık)taşır ve asakura soyundandır tekrar aynı soyda doğduğu için çok daha güçlüdür.Yoh dünyayı kurtarmak için ikiz kardeşi Zeg i yenmeli ve şaman kralı olmak zorundadır.


Ana karakterler [değiştir]Ayrıca belirtilen son isimler İngilizce ve Türkçe animede kullanılanlardır.


İnsanlar [değiştir]Yoh Asakura (Japonca: 麻倉 葉, - Asakura Yō)
Seiyuu: Yuko Sato
Hikayenin ana karakteridir. Uysal, sakin ve kaygısız biridir bu da onun, tehlikeli durumlarda açık fikirli ve rahat olmasını sağlar. "Gelecekte ne olacağını kimse bilemez. Kontrol edemeyeceğin bir şey için endişelenmenin bir anlamı yoktur, öyleyse neden canımızı sıkalım?" Kişiliğinde de kendini gösteren kendisinin bu ünlü sözü, onun hayat felsefesidir. Yoh'un tek amacı rahat bir hayat yaşamaktır ve Şaman Kral olduğu zaman bu gayesini gerçekleştireceğine inanmaktadır. Nişanlısı Anna'ya göre, Yoh'un bu özgür fikirleri ve sakin doğası, "kutunun dışını" da düşünmesini sağlar ve bu da onu mükemmel bir Şaman Kral adayı yapar. Koruyucu hayaleti, Amidamaru isimli güçlü bir samuraydır. Hao (Zeke) Asakura'nın ruhu, ikinci reenkarnasyonunda ikiye bölününce Yoh yaşam bulmuştur. Yoh, Ryo ve Faust ile birlikte Funbari Onsen Takımı'nın bir parçasıdır (Türkçe ve İngilizce animede Asakura Takımı). Yoh, geçmiş yaşamında (Hao Asakura) son derece güçlü bir şamandır. Hao'nun ruhunun bir parçası Yoh olarak reenkarne olurken diğer yarısı da şimdiki Hao'dur.

Hao (Japonca: 麻倉葉王, - Asakura Hao, ハオ - Hao) / Zeke Asakura
Seiyuu: Minami Takayama
Yoh'un hem atası hem de ikizi olan Hao(Zeg), Yoh'a görünüş olarak çok benzer fakat insanlığı yok etmek istemektedir. İlk yaşamında, Asakura klanının en büyük şamanı idi. Fakat, nihai şaman olabilmek için beş element üzerinde ustalaştıktan sonra şaman olmayan herkesin -çünkü doğayla bağlantıları olmayan sıradan insanlar ancak doğayı öldürüyorlardı- öldürülmesi gerektiğine inanmaya başladı. Yeryüzünden insanları kaldırmak istedi fakat klanının kişileri tarafından öldürüldü. Bununla beraber, beş elementte uzmanlaştığı için Hao, ölümü yendi ve beş yüzyıl sonra Silva'nın kabilesinin bir üyesi olarak reenkarne oldu. Bölge Kabilesi'nin Ateş Ruhu'nu çaldı ve Şaman Kral olmaya teşebbüs etti ancak kendi soyundan gelen Asakura Yohken (Japonca: 麻倉葉賢, - Asakura Yōken) ve eski ruhu olan Matamune (Japonca: マタムネ, - Matamune) tarafından tekrar öldürüldü. Şimdi, beş yüzyıl sonra, Hao ikinci reenkarnasyonundadır. Bununla beraber, bu sefer reenkarne olduğunda ruhu bir şekilde bölünerek ikizleri oluşturmuştur ve bir parçası Yoh haline gelmiştir, bu yüzden her ikisi de gerçek Asakura Hao'nun reenkarnasyonlarıdır. Hao, kimisi onunla aynı görüşü paylaştığı için kimisi de kişisel kazançları için ona sadık olan bir grup şamanı kontrol etmektedir. Takipçileri onu Hao-sama diye çağırmaktadır. Turnuva'daki Hao, Opacho ve Luchist'ten oluşan üç kişilik grubunun adı Hoshigumi 'dir.

Anna Kyouyama (Japonca: 恐山アンナ, - Kyōyama An'na)
Seiyuu: Megumi Hayaşibara
Yoh'un nişanlısı, güçlü bir ruh medyumu.Zeke'i yok etmek için 1080 boncuk almıştır.
Manta Oyamada (Japonca: 小山田まん太, - Oyamada Manta) / Morty
Seiyuu: İnuko Inuyama
Yoh'un yakın arkadaşı. İyi kalpli ve sevecen biridir, kısa boyludur.
Tao Ren (Japonca: 道 蓮, Tao Ren) / Lenny "Len" Tao
Seiyuu: Romi Paku
Güçlü ve asabi bir şaman.Başlangıçta Yoh'un rakibiyken daha sonra dostu olmuştur.
Horokeu Usui (Japonca: 碓氷ホロケウ, Horokeu Usui) / Horohoro (Japonca: ホロホロ, Horohoro) / Trey Racer
Seiyuu: Yuji Ueda
Kuzeyden gelen bir şaman. Dünyayı maynışınlar için bir gölete çevirmek ise amacı. Yoh'un dostu.
Ryuunosuke Umemiya (Japonca: 梅宮 竜之介, - Umemiya Ryūnosuke) / "Tahta Kılıç" Ryu (Japonca: 木刀の 竜, - Bokutō no Ryū) / Rio
Seiyuu: Masahiko Tanaka
Saç şekline ve tarza fazla önem veren bir şaman. Yoh'un dostu ve Dadenders'lerin lideri.
Joco McDonnell / Chocolove
Kötü şakaları olan güçlü bir şaman. Yoh'un dostu.
Lyserg Diethel / Diethel Lyserg
Zeke'i yok etmeye çalışan bir şaman.Başta Yoh'un dostudur, ancak daha sonra X-Laws'a katılmıştır. ve son bölümlerde yine yoh la dost olmuştur
Faust VIII / VIII Faust
Yoh'un önce düşmanı sonra dostu olan bir güçlü bir şaman.
Silva / Silva
Şaman Turnuvası'nın bir üyesi ve hakemi.
Master Yomei / Master Yohmei
Yoh'un büyükbabası, iyi ve güçlü bir şaman ayrıca şaman eğitmeni.
June Tao / Tao June
Len 'in ablası bir şaman. Önce düşman sonra dost olmuştur.
She Opacho / He Opacho
Zeke'in yanındaki adamlarından biri.
Tamara / Tamarah
Yoh'tan hoşlanan bir şaman ve Yomei'nin öğrencisi.
Demir Bakire Jeanne / Iron Maiden Jeanne
X-Law'ların kurucusu ve Zeke'i yok etmeye karalı bir kız.Siniri kontrol etmede ustadır.

Ruhlar [değiştir]Amidamaru (Japonca: 阿弥陀丸, Amidamaru)
Seiyuu: Katsuyuki Konişi, Mitsuki Saiga (çocukken)
Güçlü bir ruh ve eski bir Japon samuray. Yoh'un koruyucu hayaleti. Yohun en iyi dostu.
Bason (Japonca: 馬孫, Bason)
Seiyuu: Şinpaçi Tsuji
Güçlü bir ruh ve eski bir Çin'li savaşçı. Len'in koruyucu hayaleti ve efendisine saygısı sonsuz.
Ateş Ruhu
Çok güçlü bir ruh.Kendisi 4 element üzerinde etki kuruyor. Zeke'in koruyucu hayaleti.
Mosuke / Mosuke
Amidamaru'un yakın dostu. Bir kılıç dövücü
Corey / Kororo
Bir maynışın yani buz perisi. Sevimli bir ruh ve Trey'in koruyucu ruhu.
Tokagero / Tokageroh
Eski kötü bir ruh ancak daha sonra iyi olup Rio'nun koruyucu ruhu olmuştur.
Mic / Mic Jaguar
Bir Jaguar ruhu ve Joco'nun koruyucu hayaleti.
Chloe / Morphine
Bir peri ve Lyserg'in koruyucu ruhu.
Eliza / Elisa
Faust'un eski sevgilisi ve koruyucu hayaleti.
Ponchi ve Konchi
Tamara'nın koruyucu hayaletleri. Aptal ve beceriksizler.
Lee Pai Long / Lee Bailong
Eski bir sinema yıldızı ve bir Doulando ustası. June'un koruyucu ruhu.

Şaman Kral Turnuvası [değiştir]Bir rivayete göre dünya büyük bir kötülüğe sürüklenmektedir. Bu kötülüğü üstesinden sadece dünyadaki en iyi şaman gelebilir. Bu nedenle her 500 yılda bir düzenlenir ve turnuvayı kazanan şamana çok büyük bir güç verilecektir bu güçle istediği şeyi yapabilecek ve dünyayı kontrol edebilecek eğer iyi bir şaman kral olursa dünyayı kurtarabilecek.


Müzikler [değiştir]Açılış müzikleri
Megumi Hayaşibara - Over Soul (bölüm 1 - 34)
Megumi Hayaşibara - Northern Lights (bölüm 35 -64)
Bitiş müzikleri
Megumi Hayaşibara - trust you (bölüm 1 - 34)
Megumi Hayaşibara - Omokage (Japonca: 面影, - Anımsatan) (bölüm 35 -63)
Yuuko Satou - Tamaşii Kasanete (Japonca: 魂かさねて, Tamaşii Kasanete) (bölüm 64)
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://sx-saveboard.forumotion.com/forum.htm
Anna Kyouyama

avatar

Mesaj Sayısı : 56
Yaş : 22
Nerden : Tokat
Kayıt tarihi : 20/09/08

MesajKonu: Geri: shaman kig genel   C.tesi Eyl. 27, 2008 7:14 pm

paylaşım için saol
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Len_Tao

avatar

Mesaj Sayısı : 6
Kayıt tarihi : 16/09/10

MesajKonu: Geri: shaman kig genel   Perş. Eyl. 16, 2010 7:59 pm

Güzel Len
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
 
shaman kig genel
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Shaman King
» Forumun genel kuralları
» Rutbelerin genel olarak gorevleri nelerdir?
» Genel Bölüm Kuralları
» Genel Yönetim Sorunu

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Shaman King TR :: paylaşımlar :: diğer paylaşımlar-
Buraya geçin: